Muaj: Nëntor 2018

miku Nëntor 27, 2018

Disturbed – The Sound Of Silence | Tingulli I Heshtjes Tjeta errësirë, mikja ime e vjetër Kam ardhur që të flas me ty prap Sepse një vizion që butë më rrenqeth Lëshoi farat e tij teksa flija Dhe vizioni që mbolli në trurin tim Ende mbetet Brenda në tingullin e heshtjes Në ëndrra të shqetësuara […]

Komento dicka rreth kesaj teme

miku Nëntor 27, 2018

Chris Rea – Road To The Hell | Rruga Drejt Ferrit Qëndrova pa lëvizur në autostradë Pash një grua, Në anë të rrugës Fytyrën e saj e njihja njëlloj si timen Reflektonte në dritaren time Dhe eci deri te dritarja ime Dhe përkulet ngadalë Një presion i tmerrshëm më paralizoi, Në hijen time Ajo tha, […]

miku Nëntor 1, 2018

Karakteristikat themelore të Peshores janë: joshëse, komunikuese, elastike, mbrojtëse, bujare etj …shih mëposhtë. Dedikohet deri në një masë ku të tjerët mendojnë se mund ta shfrytezojnë, por di mjaft mirë si të drejtojë gjërat për përfitimin e saj. Avantazhe të Peshores: Diplomatikë, Bashkëpunues, Tërheqës, Paqësorë, Idealistë, Mikpritës, Joshës. Disavantazhe të Peshores: Përfaqësorë, Tekanjozë, Të Pavendosur. […]