KARMA DHE DHARMA: RËNDËSIA E TYRE NË JETËN TONË!

karma dhe dharma

HYRJE Kur ndodh diçka shumë serioze në jetën e njeriut, disa herë dëgjojmë: Ishte karma e tij, ose, karma e saj!Një shprehje e tillë mund të tregojë se personi është duke u ndëshkuar për ndonjë veprim të së kaluarës.Por mësimdhënia e karmës ka më shumë sesa thjesht një ndjenjë ndëshkimi.Krijimi i një pikëpamjeje më të gjerë të kësaj çështje do të na e bëjë më të lehtë ta eksplorojmë.Shumë njerëz sot flasin për Unitetin e jetës.Në të vërtetë, mësimet e mençurisë së përjetshme, të njohura tashmë si teozofi, përcjellin se…

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin

Histori per mendim

Përmbajtja e mëposhtme nuk është histori e vërtetë por, ndoshta, një reflektim i udhëhequr në formë ëndrre, që ka për qëllim të eksplorojë shkaqet e vërteta të dështimeve tona. Marr guximin dhe të sugjeroj ta lexosh me kujdes, mundohu të ndalosh leximin për pak sekonda në çdo frazë dhe imagjino çdo ikonë. Jam duke ecur në një rrugicë. Lejoj këmbët e mia të më udhëzojnë. Shikimi im përqëndrohet tek pemët, zogjtë, gurët. Në horizont shfaqet skica e mjegullt e një qyteti. Përqëndroj shikimin tim që ta dalloj më pastër. Ndjej…

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin

ARCH ENEMY – You Will Know My Name – Do mësoni emrin tim!

Sytë e tyre gjykues më vëzhgojnë është gjithçka që kam kuptuar. Kur përpiqem të hap zemrën time turpërohem dhe ndahem më dysh. Thoni shakara që kurrë nuk i dëgjoj pas shpinës time, në dëmin tim. Egziston diçka brenda meje dhe e di që është e mirë. Nuk jam aq i keq, thjesht jam keqkuptuar. Më shihni tani? Më dëgjoni tani? Do mësoni emrin tim! Më shihni tani? Frikësoheni nga unë tani? Do mësoni emrin tim! Sot thyej heshtjen time. Ju zhvesh dinjitetin tuaj. Shkatërroj botën tuaj të përsosur. Gënjeshtrat tuaja…

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin

Njohje me Mimoza – Shqiperia

Jam Mimoza Tiranë, Shqipëria kerkoj lidhje per shoqeri. Komento dicka rreth kesaj teme

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin

Njohje me Klajdi Tirane, Shqiperi

Jam Klajdi nga Tirana interesohem per njohje me femer nga Tirana Shqiperia.   Komento dicka rreth kesaj teme

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin

Njohje me Ajsi Fier, Shqipëria

Jam Ajsi nga Fieri 22 vjec, kerkoj miqesi dhe njohje me mashkull serjoz.   Komento dicka rreth kesaj teme

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin

Chat shqip Evi 26 Gjirokastër, Gjirokastër, Shqipëria

Jam Evi nga Gjirokastra 26 vjec interesohem per miqesi te reja.     Komento dicka rreth kesaj teme

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin

Jam Denisi kerkoj njohje me femra per chat

Pershendetje quhem Denis jam 29 vjec dhe banoj ne Shkoder, Shqiperi. Interesohem per njohje me femer qellime serjoze Rreth meje: me pelqen shum sporti gjithashtu frekuentoj shum mire gjuhen anglisht dhe italisht. Komento dicka rreth kesaj teme

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin

Jam Aleksia dhe kerkoj njohje ne chat shqiptar

Të dhënat personale Marrëdhënie: Jam single Orientimi seksual: Jam heteroseksuale Paraqitja: 175 cm, 50 kg, trup sportiv, flokë të zeza dhe tjetër ngjyrë sysh Me kё jetoj: Vetëm Fёmijё: Në një të ardhme Duhan: Pi duhan me shoqëri Alkool: Pi me shoqërinë Gjuhë Gjermanisht (i ulët), Greqisht (rrjedhshëm), Shqip (gjuha mëmë) Komento dicka rreth kesaj teme

Komento dicka rreth kesaj teme

Lexo Postimin